БАЗИСНА ТЕРАПІЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ ЗАСТОСУВАННЯ ТАКИХ ПРЕПАРАТІВ:

Яка відповідь є правильною?

  • Інгаляційні кортикостероїди (ІКС)
  • Антилейкотриєнові препарати
  • Метилксантини
  • Пролонговані β2-агоністи

Базисна терапія бронхіальної астми: препарати, яких немає у схемі

Бронхіальна астма — хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке характеризується періодичними нападами задишки, кашлю, свистів у грудях і відчуттям стискання в грудях. Базисна терапія спрямована на контроль симптомів, запобігання загостренням та досягнення тривалої ремісії. У цій статті ми розглянемо лікарські засоби, які не використовуються в базисній терапії бронхіальної астми.

Інгаляційні кортикостероїди (ІКС)

ІКС — основна група препаратів для базисної терапії астми. Вони зменшують запалення в дихальних шляхах, запобігають бронхоспазмам і контролюють симптоми.

Антилейкотриєнові препарати

Антилейкотриєнові препарати блокують дію лейкотрієнів — речовин, які спричиняють запалення та звуження дихальних шляхів. Вони використовуються як альтернативний варіант для пацієнтів, яким протипоказані ІКС, або в комбінації з ІКС для більш ефективного контролю симптомів.

Метилксантини (Теофілін)

Метилксантини, такі як теофілін, раніше використовувалися як бронхорозширювальні засоби. Однак через невисоку ефективність і серйозні побічні ефекти, включаючи порушення серцевого ритму та судоми, вони більше не рекомендуються для базисної терапії астми.

Пролонговані β2-агоністи

Пролонговані β2-агоністи, такі як сальметерол і формотерол, мають тривалу дію і використовуються для полегшення симптомів астми. Однак вони не є препаратами базисної терапії, оскільки не зменшують запалення і не запобігають загостренням.

Висновок

Базисна терапія бронхіальної астми передбачає використання інгаляційних кортикостероїдів, антилейкотриєнових препаратів та інших засобів, спрямованих на контроль запалення і запобігання загостренням. Інгаляційні кортикостероїди, антилейкотриєнові препарати, метилксантини та пролонговані β2-агоністи не рекомендуються для базисної терапії.

Часті запитання

  1. Які препарати використовуються для базисної терапії астми?
  2. Чому ІКС є основною групою препаратів для базисної терапії?
  3. У яких випадках використовуються антилейкотриєнові препарати?
  4. Чим небезпечні метилксантини для пацієнтів з астмою?
  5. Яка роль пролонгованих β2-агоністів у лікуванні астми?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *