ДО ЯКОГО РАХУНКУ ГРАЄТЬСЯ ПАРТІЯ В НАСТІЛЬНОМУ ТЕНІСІ видео инструкция

ДО ЯКОГО РАХУНКУ ГРАЄТЬСЯ ПАРТІЯ В НАСТІЛЬНОМУ ТЕНІСІ

Партія в настільному тенісі: рахунок до перемоги

У настільному тенісі гра складається з серії партій. Кожна партія грається до певного рахунку, і перший гравець, який набере встановлену кількість очок, виграє партію. Рахунок у настільному тенісі відрізняється від рахунку в більшості інших видів спорту, таких як теніс, де використовується система “гейм-сет-матч”.

Формат рахунку

Партія в настільному тенісі грається до 11 очок (у деяких випадках до 15 або 21). Кожен гравець розігрує м’яч по черзі, і очки зараховуються, коли противник не може повернути м’яч на половину столу свого суперника. Рахунок ведеться за допомогою двозначного числа, яке складається з поточного рахунку гравця, що подає, і поточного рахунку гравця, що приймає.

Наприклад, рахунок “10-8” означає, що гравець, що подає, виграв 10 очок, а гравець, що приймає, виграв 8 очок. Рахунок не може перевищувати 10, якщо результат обох гравців дорівнює 10-10.

Очки

Очки в настільному тенісі зараховуються, коли гравець виграє розіграш. У розіграші очко може бути вигране, коли противник:

* Не повертає м’яч на половину столу противника.
* Робить помилку подачі, наприклад, не вдаряє по м’ячу або вдаряє по ньому двічі.
* Торкається м’яча рукою, утримуючи ракетку.
* Зачіпає сітку ракеткою або тілом.
* Порушує будь-яке інше правило настільного тенісу.

Особливості правил

У настільному тенісі є деякі унікальні правила, які впливають на рахунок:

* Подачі по черзі: Гравці подають по черзі, і кожна послідовність з двох подач вважається “розвитком гри”.
* Зміна сторін: Після кожних 6 очок гравці змінюються сторонами столу.
* Розіграш з рівним рахунком (10-10): Якщо рахунок досягає 10-10, гра продовжується, поки один із гравців не вирветься вперед з перевагою в 2 очки.

Додаткові правила

Міжнародна федерація настільного тенісу (ITTF) установила додаткові правила, які визначають рахунок у партії:

* У змаганнях серед ветеранів і інвалідів рахунок може бути змінено до 15 або 21 очка.
* У деяких форматах турнірів використовується рахунок до 11 очок з перевагою в 2 очки.
* У парному розряді кожен гравець однієї команди по черзі подає та розігрує два розіграші поспіль.

Рахунок партії в настільному тенісі відрізняється від рахунку в інших видах спорту. Кожна партія грається до встановленого заздалегідь рахунку (зазвичай до 11 очок), і перший гравець, який набирає цю кількість очок, виграє партію. Унікальні правила настільного тенісу, такі як подачі по черзі та постійні зміни сторін, впливають на хід гри та роблять її захопливим видом спорту для глядачів і учасників.

Запитання 1: До якого рахунку грається партія в настільному тенісі за правилами міжнародної федерації ITTF (Міжнародна федерація настільного тенісу)?

Відповідь: Згідно з правилами Міжнародної федерації настільного тенісу (ITTF), партію в настільному тенісі грають до 11 очок. Гравець, який першим набере 11 очок, виграє партію, але за умови, що він матиме перевагу над суперником принаймні в два очки.

Запитання 2: Чи може партія в настільному тенісі закінчитися з рахунком 10:10?

Відповідь: Ні, партія в настільному тенісі не може закінчитися з рахунком 10:10. Гра триває доти, доки один з гравців не отримає перевагу в два очки над опонентом.

Запитання 3: Чи може партія в настільному тенісі закінчитися з рахунком 14:12 або 15:13?

Відповідь: Так, партія в настільному тенісі може закінчитися з рахунком 14:12 або 15:13, якщо жоден з гравців не може набрати перевагу в два очки. Гра триває доти, доки один з гравців не отримає таку перевагу.

Запитання 4: Чи може гра в настільному тенісі закінчитися внічию?

Відповідь: Ні, гра в настільному тенісі не може закінчитися внічию. Гра триває до тих пір, поки один з гравців не переможе три партії.

Запитання 5: Скільки партій грають у міжнародних змаганнях з настільного тенісу?

Відповідь: У міжнародних змаганнях з настільного тенісу, які проводяться під егідою ITTF, матчі грають до трьох або п'яти перемог у партіях. Тобто, гра закінчується, коли один з гравців виграє три або п'ять партій відповідно.