НАЙБІЛЬШ ЗНАЧУЩИЙ СИНДРОМ ПРИ ПАТОЛОГИЙ БІЛІАРНОГО ТРАКТУ:

Яка відповідь є правильною?

  • Больовий
  • Диспептичний
  • Астеновегетативний
  • Інтоксикаційний

Найбільш значущий синдром при патології біліарного тракту

Патології біліарного тракту, до яких належать захворювання жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, є поширеною проблемою у сучасному світі. Одним з основних проявів таких захворювань є різноманітні синдроми, що дозволяють клініцисту підозрювати та діагностувати патологію біліарного тракту.

Серед усіх синдромів, найбільш характерним та інформативним для патології біліарного тракту є больовий синдром. Він виникає у переважній більшості хворих (до 95%) і часто є основним мотивом звернення до лікаря.

Біль при патології біліарного тракту зазвичай локалізується у правому підребер’ї, може іррадіювати у правиЙ кут лопатки, праву ключицю або епігастральну ділянку. Характер болю варіює від тупого, ниючого до гострого, ріжучого або схваткоподібного. У деяких випадках біль може супроводжуватися нудотою, блюванням, гіркотою у роті та іншими диспепсичними проявами.

Інтенсивність та тривалість болю залежать від етіології та стадії захворювання. Так, при гострому холециститі або жовчнокам’яній хворобі біль виникає раптово, має високу інтенсивність і триває від декількох годин до декількох днів. При хронічних захворюваннях біліарного тракту біль зазвичай виникає періодично, має меншу інтенсивність і триває протягом короткого часу.

Більовий синдром при патології біліарного тракту пов’язаний зі спазмом сфінктерів жовчовивідних шляхів, запаленням жовчного міхура та жовчовивідних проток, подразненням печінкової паренхіми та розтягненням капсули печінки.

Окрім больового синдрому, при патології біліарного тракту можуть спостерігатися й інші синдроми:

* Диспептичний синдром проявляється нудотою, блюванням, гіркотою у роті, відрижкою, зниженням апетиту та порушенням стільця (запори або діарея).
* Астеновегетативний синдром характеризується слабкістю, підвищеною стомлюваністю, дратівливістю, порушенням сну та вегетативними розладами (тахікардія, артеріальна гіпо- або гіпертензія).
* Інтоксикаційний синдром виникає при тривалому застої жовчі у жовчних шляхах і проявляється загальною слабкістю, підвищенням температури тіла, головним болем, зниженням працездатності та апетиту.

Однак, з усіх перерахованих синдромів, найбільш значущим та інформативним вважається саме больовий синдром. Він є важливим діагностичним критерієм, допомагає визначити локалізацію патологічного процесу та оцінити його тяжкість.

Таким чином, больовий синдром є найбільш значущим синдромом при патології біліарного тракту, оскільки він є найпоширенішим та найбільш інформативним для діагностики та оцінки тяжкості захворювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *