РІЗНИЦЯ МІЖ АНГЛІЄЮ І ВЕЛИКОБРИТАНІЄЮ

Різниця між Англією та Великою Британією

Англія та Велика Британія – це географічні та політичні утворення, які часто використовуються як синоніми. Однак між ними є суттєві відмінності.

Англія

Англія є країною, що входить до складу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Вона розташована на острові Велика Британія і займає її південно-східну частину. Площа Англії становить 130 279 квадратних кілометрів, а населення – близько 56 мільйонів осіб. Столицею Англії є Лондон.

Офіційною мовою Англії є англійська. Англія має багату історію, яка налічує тисячі років, і є батьківщиною англійської цивілізації. У країні знаходиться ряд всесвітньо відомих пам’яток, включаючи Стоунхендж, Тауер та Букінгемський палац.

Велика Британія

Велика Британія є суверенною державою, до складу якої входять Англія, Шотландія, Уельс і Північна Ірландія. Вона розташована на Британських островах і омивається Атлантичним океаном. Площа Великої Британії становить 209 331 квадратний кілометр, а населення – близько 67 мільйонів осіб. Столицею Великої Британії є Лондон.

Офіційною мовою Великої Британії є англійська, але також визнаються валлійська, шотландська та ірландська мови. Велика Британія має конституційну монархію, а главою держави є британський монарх. Країна є членом Європейського Союзу та НАТО.

Різниці між Англією та Великою Британією

* Територія: Англія є лише частиною Великої Британії, яка також включає Шотландію, Уельс і Північну Ірландію.
* Національність: Англійці є громадянами Англії, у той час як британці є громадянами Великої Британії.
* Уряд: Англія має власний парламент та уряд, що базується в Лондоні. Велика Британія має спільний парламент та уряд для всіх чотирьох складових країн.
* Символіка: У Англії є окремий прапор (Хрест Святого Георгія), герб і національний гімн. Велика Британія має спільний прапор (Союзний прапор), герб і національний гімн.

Узагальнення

Англія та Велика Британія – це пов’язані, але відмінні географічні та політичні утворення. Англія є однією з чотирьох складових країн Великої Британії і має власне унікальне культурне та історичне значення.

Запитання та відповіді про різницю між Англією та Великою Британією:

1. Що таке Англія?

Англія – це одна з чотирьох країн, що складають Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії. Вона є найбільшою та найбільш населеною частиною Сполученого Королівства. Столицею Англії є Лондон, який також є столицею всього Сполученого Королівства.

2. Що таке Велика Британія?

Велика Британія (офіційно Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) – це суверенна острівна держава, розташована на Британських островах. Вона складається з Англії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Велика Британія – це унітарна держава з центральним урядом у Лондоні.

3. Чим відрізняється Англія від Великої Британії?

Основна відмінність між Англією та Великою Британією полягає в тому, що Англія є частиною Великої Британії, а Велика Британія є суверенною державою, яка включає Англію та три інші країни. Англія має власну культурну та історичну ідентичність, відмінну від Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії.

4. Чи є Англія та Велика Британія окремими державами?

Ні, Англія не є окремою державою. Це частина більшої держави, відомої як Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

5. Чому існує плутанина щодо термінів "Англія" та "Велика Британія"?

Плутанина часто виникає через те, що термін "Велика Британія" іноді неправильно використовується для позначення лише Англії. Крім того, обидва терміни часто з'являються одночасно в назвах установ, що призводить до нерозуміння. Наприклад, Британський музей у Лондоні є національним музеєм Великої Британії, але розташований в Англії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *