ЯКЕ СВЯТО СЬОГОДНІ В ЄГИПТІ – 15 КВІТНЯ

15 квітня в Єгипті відзначають важливе державне свято – Шам ель-Несім. Це свято весни, відродження та розквіту природи, яке має глибоке коріння в давньоєгипетській культурі.

Історія Шам ель-Несім

Слово "Шам ель-Несім" в перекладі з арабської означає "вдихання бризу". Це свято сягає корінням до стародавніх ритуалів, які відбувались на честь початку весни. Люди вірили, що в цей день бог Амон-Ра, який уособлював сонце, вдихав в землю життя, даючи початок новому циклу зростання та плодючості.

Традиції Шам ель-Несім

За традицією, Шам ель-Несім відзначають на березі річки Ніл або в парках. Люди збираються сім'ями та групами друзів, щоб насолодитися пікніками та барвистими фестивалями.

Обов'язковим атрибутом свята є фарбовані яйця. Червоний колір символізує кров, пролиту захисниками країни, а зелений – відродження та нове життя. Люди розмальовують яйця в яскраві кольори та обмінюються ними з близькими.

Іншими традиційними стравами, які їдять на Шам ель-Несім, є фава (боби), солоний оселедець, цибуля та зелень. Ці символи родючості та достатку приносять щастя та благополуччя на увесь рік.

Значення Шам ель-Несім

Шам ель-Несім є важливим святом для єгиптян, яке відзначає не тільки прихід весни, але й національну єдність і культурну спадщину. Це день спілкування, відпочинку та вдячності за красу і дари природи.

Заключні думки

15 квітня в Єгипті відзначається Шам ель-Несім – свято весни, відродження та національної єдності. З глибоким історичним корінням та унікальними традиціями, це свято є важливою частиною єгипетської культури та приносить радість, благополуччя та надію на майбутнє.

Запитання, що часто задаються

  1. Що означає назва "Шам ель-Несім"?
  2. Які традиційні страви готують на Шам ель-Несім?
  3. Яке значення має фарбування яєць на свято?
  4. Де найчастіше святкують Шам ель-Несім?
  5. Яке історичне значення Шам ель-Несім?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *