ХРЕБТОВА АРТЕРІЯ ВІДХОДИТЬ ВІД ДУГИ АОРТИ,ВХОДИТЬ В КАНАЛ ПОПЕРЕЧНИХ ВІДРОСТКІВ НА РІВНІ ПʼЯТОГО ШИЙНОГО ХРЕБЦЯ.ЯКІ МʼЯЗИ МОЖУТЬ СТВОРЮВАТИ ДИНАМІЧНУ ПОЗИЦІЙНУ КОМПРЕСІЮ АРТЕРІЇ НА МЕЖІ СЕГМЕНТІВ V1 -V2 ПРИ ВИНИКНЕННІ ТУНЕЛЬНОЇ МʼЯЗОВОЇ КОМПРЕСІЇ? видео инструкция

ХРЕБТОВА АРТЕРІЯ ВІДХОДИТЬ ВІД ДУГИ АОРТИ,ВХОДИТЬ В КАНАЛ ПОПЕРЕЧНИХ ВІДРОСТКІВ НА РІВНІ ПʼЯТОГО ШИЙНОГО ХРЕБЦЯ.ЯКІ МʼЯЗИ МОЖУТЬ СТВОРЮВАТИ ДИНАМІЧНУ ПОЗИЦІЙНУ КОМПРЕСІЮ АРТЕРІЇ НА МЕЖІ СЕГМЕНТІВ V1 -V2 ПРИ ВИНИКНЕННІ ТУНЕЛЬНОЇ МʼЯЗОВОЇ КОМПРЕСІЇ?

Яка відповідь є правильною?

  • Довгий мʼяз шиї створює медіальний варіант компресії;
  • Передній східчастий мʼяз та міжпоперечні мʼязи тиснуть на артерію з латеральної сторони;
  • На вході в канал поперечних відростків компресійний вплив створюють довгий мʼяз шиї та довгий мʼяз голови, що затискають артерію з латеральної та медіальної сторони;
  • Передній та середній східчасті мʼязи перекривають устя хребтової артерії в міжсхідчастому просторі;

Хребтова артерія і механізми динамічної компресії

Хребтова артерія, яка відходить від дуги аорти та проходить через канал поперечних відростків шийних хребців, є важливою судиною, що забезпечує кровопостачання головного мозку. На рівні п’ятого шийного хребця (С5) артерія може зазнавати стискання з боку м’язових структур при певних положеннях голови та шиї, що призводить до тунельної м’язової компресії.

Динамічна позиційна компресія хребтової артерії на межі сегментів V1-V2 може бути спричинена низкою м’язів, які перетинають канал поперечних відростків і мають здатність змінювати своє положення під час рухів голови та шиї.

Довгий м’яз шиї (m. longus colli) прикріплюється до передньої поверхні шийних хребців від першого (C1) до третього (C3) і до поперечних відростків нижчих шийних хребців. При повороті голови у протилежний від довгого м’яза шиї бік, він напружується і може створити медіальний тиск на хребтову артерію.

Передній східчастий м’яз (m. scalenus anterior) також може вносити свій вклад у компресію хребтової артерії. Цей м’яз прикріплюється до передніх горбків поперечних відростків шийних хребців від третього до шостого (C3-C6) і до першого ребра. При напруженні він може стискати артерію з латеральної сторони.

Міжпоперечні м’язи (mm. intertransversarii) розташовані між поперечними відростками сусідніх шийних хребців. Вони також можуть надавати латеральний тиск на хребтову артерію при їх напруженні.

На вході в канал поперечних відростків, де артерія переходить з борозни поперечних відростків шийних хребців у поперечний отвір першого шийного хребця (С1), компресійний вплив на хребтову артерію можуть створювати два м’язи:

Довгий м’яз голови (m. longus capitis) прикріплюється до передньої поверхні верхніх шести шийних хребців і до тіл перших трьох грудних хребців. При напруженні він може стискати артерію з латеральної сторони.

Довгий м’яз шиї (m. longus colli) також може створювати компресію в цій області, затискаючи артерію з медіальної сторони.

Найсправильніший варіант відповіді: Все перераховане.

Довгий м’яз шиї, передній східчастий м’яз, міжпоперечні м’язи, довгий м’яз голови можуть створювати динамічну позиційну компресію хребтової артерії на межі сегментів V1-V2 при виникненні тунельної м’язової компресії. Понимание цих м’язових структур та їх впливу на хребтову артерію має важливе значення для оцінки та лікування компресійних синдромів хребтової артерії та їх неврологічних наслідків.