ХРЕБТОВА АРТЕРІЯ ВІДХОДИТЬ ВІД ДУГИ АОРТИ,ВХОДИТЬ В КАНАЛ ПОПЕРЕЧНИХ ВІДРОСТКІВ НА РІВНІ ПʼЯТОГО ШИЙНОГО ХРЕБЦЯ.ЯКІ МʼЯЗИ МОЖУТЬ СТВОРЮВАТИ ДИНАМІЧНУ ПОЗИЦІЙНУ КОМПРЕСІЮ АРТЕРІЇ НА МЕЖІ СЕГМЕНТІВ V1 -V2 ПРИ ВИНИКНЕННІ ТУНЕЛЬНОЇ МʼЯЗОВОЇ КОМПРЕСІЇ?

Яка відповідь є правильною?

  • Довгий мʼяз шиї створює медіальний варіант компресії;
  • Передній східчастий мʼяз та міжпоперечні мʼязи тиснуть на артерію з латеральної сторони;
  • На вході в канал поперечних відростків компресійний вплив створюють довгий мʼяз шиї та довгий мʼяз голови, що затискають артерію з латеральної та медіальної сторони;
  • Передній та середній східчасті мʼязи перекривають устя хребтової артерії в міжсхідчастому просторі;

Хребтова артерія і механізми динамічної компресії

Хребтова артерія, яка відходить від дуги аорти та проходить через канал поперечних відростків шийних хребців, є важливою судиною, що забезпечує кровопостачання головного мозку. На рівні п’ятого шийного хребця (С5) артерія може зазнавати стискання з боку м’язових структур при певних положеннях голови та шиї, що призводить до тунельної м’язової компресії.

Динамічна позиційна компресія хребтової артерії на межі сегментів V1-V2 може бути спричинена низкою м’язів, які перетинають канал поперечних відростків і мають здатність змінювати своє положення під час рухів голови та шиї.

Довгий м’яз шиї (m. longus colli) прикріплюється до передньої поверхні шийних хребців від першого (C1) до третього (C3) і до поперечних відростків нижчих шийних хребців. При повороті голови у протилежний від довгого м’яза шиї бік, він напружується і може створити медіальний тиск на хребтову артерію.

Передній східчастий м’яз (m. scalenus anterior) також може вносити свій вклад у компресію хребтової артерії. Цей м’яз прикріплюється до передніх горбків поперечних відростків шийних хребців від третього до шостого (C3-C6) і до першого ребра. При напруженні він може стискати артерію з латеральної сторони.

Міжпоперечні м’язи (mm. intertransversarii) розташовані між поперечними відростками сусідніх шийних хребців. Вони також можуть надавати латеральний тиск на хребтову артерію при їх напруженні.

На вході в канал поперечних відростків, де артерія переходить з борозни поперечних відростків шийних хребців у поперечний отвір першого шийного хребця (С1), компресійний вплив на хребтову артерію можуть створювати два м’язи:

Довгий м’яз голови (m. longus capitis) прикріплюється до передньої поверхні верхніх шести шийних хребців і до тіл перших трьох грудних хребців. При напруженні він може стискати артерію з латеральної сторони.

Довгий м’яз шиї (m. longus colli) також може створювати компресію в цій області, затискаючи артерію з медіальної сторони.

Найсправильніший варіант відповіді: Все перераховане.

Довгий м’яз шиї, передній східчастий м’яз, міжпоперечні м’язи, довгий м’яз голови можуть створювати динамічну позиційну компресію хребтової артерії на межі сегментів V1-V2 при виникненні тунельної м’язової компресії. Понимание цих м’язових структур та їх впливу на хребтову артерію має важливе значення для оцінки та лікування компресійних синдромів хребтової артерії та їх неврологічних наслідків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *