З ЯКИМ ВПЛИВОМ ТИРЕОТРОПНГО ГОРМОНУ НА ЗОВНІШНЬО СЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ МОЖНА ЗУСТРІТИСЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ПАНКРЕАТИТІ?

Яка відповідь є правильною?

  • Пригнічення зовнішньосекреторної функції ПЗ
  • Підвищення діяльності зовнішньосекреторної функції ПЗ
  • Сприяє ліпоїдозу ацинарних клітин ПЗ
  • Сприяє порушенням мікроциркуляції в ділянці ацинарних клітин

Вплив тиреотропного гормону на зовнішньосекреторну функцію підшлункової залози при хронічному панкреатиті

Тиреотропний гормон (ТТГ) – регуляторний пептид гіпофіза, який контролює синтез та виділення тиреоїдних гормонів щитовидної залози. Окрім цього, ТТГ має вплив і на інші тканини, в тому числі на підшлункову залозу.

Хронічний панкреатит є запальним захворюванням підшлункової залози, яке призводить до прогресуючого руйнування її тканини. Це супроводжується порушенням як внутрішньосекреторної, так і зовнішньосекреторної функцій органу.

Вплив ТТГ на зовнішньосекреторну функцію підшлункової залози при хронічному панкреатиті можна описати так:

* Пригнічення зовнішньосекреторної функції підшлункової залози

ТТГ може інгібувати секрецію травних ферментів підшлункової залози. Це відбувається за рахунок зниження чутливості ацинарних клітин до холецистокініну та секретину – основних стимуляторів зовнішньосекреторної функції підшлункової залози.

* Сприяє ліпоїдозу ацинарних клітин підшлункової залози

ТТГ може стимулювати утворення ліпідних крапель в ацинарних клітинах підшлункової залози. Це призводить до порушення їх структури та функції, що також негативно позначається на зовнішньосекреторній активності органу.

* Сприяє порушенням мікроциркуляції в ділянці ацинарних клітин

ТТГ може викликати вазоконстрикцію кровоносних судин підшлункової залози, що призводить до порушення її мікроциркуляції. Це, в свою чергу, погіршує постачання ацинарних клітин киснем та поживними речовинами, що негативно впливає на їх функціонування.

Таким чином, найбільш правильним варіантом відповіді є “Пригнічення зовнішньосекреторної функції підшлункової залози”.

ТТГ має інгібуючий вплив на зовнішньосекреторну функцію підшлункової залози при хронічному панкреатиті, що призводить до прогресуючого порушення перетравлювання їжі та розвитку мальабсорбції. Це важливо враховувати при розробці тактики лікування таких пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *